5 tipov na lacné a zdrarma fotografie pre blog a web

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Free Stock Image - Bottle of Rose wine with blank label © Photographer Nick Stubbs | Agency: Dreamstime.com

Zohnať zaujímavé a originálne fotografie na blog – firemný alebo osobnýnie je taká neriešiteľná záležitosť, ako sa môže zdať na začiatku. Existuje niekoľko možností, ako webstránku obohatiť o pekné obrázky bez porušovania autorských práv.

 1. Niekoľko mojich tipov:

1. Fotografujte a používajte vlastné fotografie. Dostupnosť kvalitných digitálnych fotoaparátov a rôzneho príslušenstva vám dáva neobmedzené možnosti. Môže si navrhovať vlastné námety, ktoré v obrazoch symbolizujú tému článku. Ale môžete si zvoliť aj stratégiu monotematických fotografií na celom blogu, ktoré nemusia priamo alebo jednoznačne súvisieť s jednotlivými článkami.  Môžete sa tým odlíšiť od ostatných blogov danej témy :-) .  Ak patríte k vyznávačom moderného umenia, môžete používať rôzne abstraktné obrazy, ktoré zaujmú farebnosťou, líniami, vzorom a podobne.

2. Uzavrite partnerstvo s fotografom, ktorého práca sa vám páči. Na internete môžete nájsť množstvo portfólií profesionálnych alebo amatérskych fotografov. Oslovte ich a ponúknite vzájomnú spoluprácu. Výhody a motivácia môžu byť rôzne. Možno postačí vzájomná propagácia webov, prelinkovanie a podobne. Ak sa vám podarí nájsť fotografa, môžete s ním urobiť rozhovor o jeho práci /hobby. Obohatíte svoj web a zároveň fotoumelca spropagujete a predstavíte internetovej verejnosti :-) .

3. Využívajte fotobanky. V nich môžete nájsť množstvo kvalitných fotografií na akúkoľvek tému. Fotobanky zvyčajne predávajú licencie podľa veľkosti fotografie, preto môžete získať materiál už za veľmi rozumný peniaz (na web stačí aj malé rozlíšenie).  Najlepšie fotobanky sú napríklad: dreamstine.com, fotolia.com, istockphoto.com, bigstockphoto.com a iné. Je ich naozaj dosť :-) .

4. Ftografie zdarma sa dajú na internete nájsť tiež. Ponúkajú ich aj fotobanky, zvyčajne ide o kvalitnú fotografie, ktorej však námet je už dostatočne zastúpený v portfóliu fotobanky. V takomto prípade si ale dobre preštudujte podmienky použitia! Takéto fotografie sú síce zdarma, ale majú rôzne obmedzenia - napríklad ich môžete použiť iba 1x a iba na jednom mieste, free licencia nemusí byť prenosná na iné osoby – pretože pre ích získanie sa zvyčajne musíte zaregistrovať ako užívateľ. Takmer v každom prípade ste povinný uviesť autora a držiteľa autorských práv.

5. Neobmedzujte sa iba na fotografie. Grafiky, kresby, maľby, skeny z diára … všetko sú to kreatívne a použiteľné materiály, ktoré môžu váš blog a web obohatiť :-) . Fantázii sa medze nekladú!

AKTUALIZOVANÉ 9.SEPT.2012

+ TIP NAVYŠE: super zdrojom obrázkov, ktoré možno na web stránke zdieľať použitím kódu je pinterest. :-) A zdroj obrázkov je to skvelý!

.

24 comments on “5 tipov na lacné a zdrarma fotografie pre blog a web

 1. captcha sniper on said:

  I think the admin of thіs site is genuinely working hard for his ωebsite, sinсe here evегy ԁata is quаlity based infоrmation.

 2. bangla guru on said:

  I wгіte а leaѵe а response eаch time Ӏ
  lіkе a post on a site or I havе
  something to vаluable tο contribute to the diѕcussіon.
  It’s triggered by the fire communicated in the post I browsed. And on this post 5 tipov na lacné a zdarma fotografie pre blog a web |. I was excited enough to post a leave a responsea response :) I actually do have 2 questions for you if it’ѕ okау.

  Could іt be оnly me or does it look lіkе like
  a few of the responses appеar lіke coming fгom
  brain ԁеad visitors? :-Р Anԁ, if you arе writing
  on othеr online social sites, I would likе to follow you.
  Would you make a liѕt every one of all your social
  sites like your linkedin prοfile, Facebook page or twittеr feed?

 3. v pohode rady..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 578 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.