9 vecí, ktoré zohľadniť pri výbere školského ruksaku

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Stock Photo: Fine fingers. Image: 73530
© Photographer Jyothi | Agency: Dreamstime.com

Tvrdenia, že klasická aktovka je pre dieťa zdravšia ako ruksak, už dávno neplatia.

Dizajnéri ruksakov pochopili, že kvalitnému prevedeniu sa nevyhnú, ak chcú preraziť.

Ruksaky sú medzi deťmi oveľa obľúbenejšie ako klasické školské aktovky, a tak nečudo, že dnes v ponuke prevládajú. A pri dobrom výbere môžete dieťaťu zadovážiť naozaj dobrú kvalitu (aj za dobrú cenu).

 

  1. Zdravé nosenie zaručí anatomické tvarovanie chrbtovej časti ruksaku. Kvalitní výrobcovia ruksakov uvádzajú pre každý model vhodnú výšku dieťaťa vzhľadom na anatomické úpravy.
  2. Pre vyššie pohodlie by mala byť chrbtová časť a popruhy polstrované.
  3. Popruhy by mali byť širšie a nastaviteľné. Predíte sa tak nepohodliu pri nosení, šmýkaniu a krúteniu popruhov. Ruksak bude sediet tam kde má.
  4. Naozaj kvalitné ruksaky majú vlastný pevný rám, napríklad z hliníka. Rám celkovo podporuje správnu polohu ruksaku na chrbte, spevňuje dno, čím sa značne zvyšuje aj stabilita pri položení a manipulácii.
  5. Obsah ruksaku by mal byť ideálne členený vnútorným prepážkami na menšie priestory, ktoré zvýšia prehľadnosť. Menšie bočné a predné vačky sú pohodlné pre odkladanie menších pomôcok a vecí ako peračník či desiatový box.
  6. Ruksak bude používať dieťa, preto by zapínanie a odopínanie malo byť jednoduché, ľahko prístupné ale na druhej strane bezpečné. Niekedy sa možno stretnúť s takým prevedením, ktoré síce zvyšuje neželané odopínanie zipsov počas nosenia, ale na druhej strane sa s ním zle manipuluje pri bežnom používaní. Preto aj tento aspekt je dobré zvážiť.
  7. K bezpečnosti dieťaťa v cestnej premávke výrazne prispeje reflexný povrch, alebo aspoň reflexné prvky dobre viditeľné zo všetkých strán!
  8. Jednoduchú údržbu ruksaku ocenia hlavne rodičia, preto sa poobzerajte radšej po umývateľných a nepremokavých materiáloch.
  9. K celkovej bezpečnosti môžu prispieť aj jasné a výrazné farby ruksaku.

 

Dobrou správou je, že výrobcovia nezabúdajú ani na menšie deti. V ponuke možno nájsť ruksaky aj pre predškolské a menšie deti s rovnakými kvalitami. K niektorým dokonca výrobcovia pribaľujú aj plyšové hračky, pláštenky a iné vychytávky, ktoré určite oceníte.

Len tak mimochodom, aj vaše deti majú radšej ruksaky ako klasické aktovky?

 

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.