Ako si udržať štíhlu líniu aj po lete

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Free Stock Photo: Happy student #4. Image: 206455
© Photographer Andre Maritz | Agency: Dreamstime.com


TS, Bratislava: S príchodom horúcich dní a začínajúcou sezónou plaviek sa každý snaží získať štíhlu postavu. Potom príde koniec leta a motivácia udržať si vysnené krivky mizne. Ľudia uberú na fyzickej aktivite a kilogramy začnú rýchlo pribúdať. Ak si chcete štíhlu postavu udržať, mali by ste dodržovať niekoľko zásad zdravého životného štýlu. Prinášame vám päť zaručených tipov, ako si udržať štíhlu líniu aj na konci prázdninového obdobia.

Jedzte pravidelne a v malých dávkach

Asi každému je jasné, že bez regulácie množstva prijatej potravy si štíhlu líniu udrží len ťažko. Dôležité je jesť pravidelne a v malých dávkach. Zásadou sú výdatné raňajky a obmedzenie jedla vo večerných hodinách. Príjem stravy sa dá znížiť aj pomocou špeciálnych výživových doplnkov, ktoré znižujú chuť do jedla. Obmedzenie nežiaduceho prejedania sa je s ich pomocou oveľa ľahšie. „Výživové doplnky určené na chudnutie obsahujú látku, ktorá pôsobí na chuťové centrum v mozgu a obmedzuje chuť do jedla. Zároveň v žalúdku zväčší svoj objem a vytvorí pocit nasýtenia,“ vysvetlil fungovanie týchto doplnkov Tomáš Šišolák zo spoločnosti Danare Pharma, ktorá uviedla na slovenský trh prípravok Obezin znižujúci prírodnou cestou chuť do jedla.

Dodržujte pitný režim

Na udržanie štíhlej postavy je potrebné dodržovať pitný režim. Dostatočný príjem vody zaistí správnu funkciu tráviaceho systému. Nie nadarmo sa hovorí, že „hlad je prezlečený smäd“. Pokiaľ sa žalúdok zaplní vodou, zamedzí sa nadbytočnému prejedaniu. Denne by ste mali vypiť aspoň dva litre tekutín, pri väčšej záťaži ešte viac. Voda taktiež prečisťuje telo a dodáva zdravý vzhľad pokožke. Pri strážení hmotnosti nie je vhodné piť sladké a inak ochutené nápoje. Ideálna je čistá voda bez bubliniek alebo bylinné čaje.

Pravidelne cvičte

S končiacim letom ľudia začnú tráviť viac času doma a prestanú sa toľko hýbať. Preto je nutné chýbajúci prirodzený pohyb nahradiť cvičením. Pravidelný pohyb je pre zdravo vyzerajúcu postavu nevyhnutný. Je žiaduce cvičiť aspoň trikrát týždenne. Medzi jednotlivými cvičeniami je vhodné urobiť si jeden deň oddychu, aby sa svaly zregenerovali a pripravili sa na ďalšiu dávku intenzívneho pohybu. Druh pohybu je vhodné zvoliť podľa vlastných preferencií, cvičenie by vás malo baviť. Okrem intenzívneho cvičenia trikrát týždenne je vhodné hýbať sa aj nenásilnou formou v priebehu dňa. Cestu autom je možné nahradiť prechádzkou, namiesto použitia výťahu je vhodné vyjsť na poschodie pešo.

Obmedzte príjem alkoholu na minimum

Konzumácia alkoholu štíhlej línii rozhodne neprospieva. Nielenže alkohol obsahuje veľké množstvo cukrov, ale okrem toho aj spomaľuje metabolizmus. Jeden pohár bieleho vína tak neuškodí, tvrdý alkohol však predstavuje kalorickú bombu, ktorá dokonale zmarí úsilie o zníženie príjmu nadbytočných kalórií v strave. Alkohol taktiež narušuje výsledky cvičenia. Pohárik alkoholu po náročnom tréningu spôsobí, že pečeň musí likvidovať alkohol a nemôže sa sústrediť na odbúravanie kyseliny mliečnej, ktorá vznikla v svaloch pri cvičení. Okrem toho alkohol spôsobuje zadržiavanie vody v organizme, čo tiež zabraňuje žiaducemu úbytku hmotnosti.

Zostavte si jedálniček

Obmedzenie príjmu potravy samo o sebe na udržanie štíhleho vzhľadu nestačí, je potrebné si zostaviť aj vyvážený jedálniček. Kvalitná a vyvážená strava dodá telu všetky potrebné živiny aj pri obmedzení množstva skonzumovaného jedla. „Užívateľom nášho výživového doplnku na zníženie chuti do jedla na svojich internetových stránkach každých 14 dní zverejňujeme aktuálny diétny plán zostavený kvalifikovaným obezitológom. Jeho dodržiavanie dodá telu všetky dôležité látky,“ uviedol Tomáš Šišolák zo spoločnosti Danare Pharma. Nevhodná je konzumácia sladkostí, smažených jedál či salám. Štíhlej línii naopak prospieva zelenina, strukoviny, sója, zemiaky či hydinové mäso.

 

……………………………… Dodatok…………………………………. 

O výživovom doplnku OBEZINTM

 

OBEZINTM je nový unikátny výživový doplnok určený na chudnutie. Skladá sa z patentovaného rastlinného komplexu prírodných viskóznych polysacharidov PSC™ a riasy Spirulina s obsahom fenylalanínu, ktorý pôsobí na chuťové centrum v mozgu a tým obmedzuje nadmerný príjem potravy. Prírodné zloženie prípravku udržuje hladinu cholesterolu na normálnej hladine, zároveň neobsahuje žiadne alergénne látky. Výrobok sa predáva v balení po 90 kapsulách, ktoré je určené na kúru dlhú 14 dní. Užíva sa zvyčajne trikrát denne aspoň polhodinu pred jedlom a zapíja sa tekutinou.

 

O spoločnosti Danare Pharma, s.r.o.

 

Danare Pharma s.r.o. – výhradný distribútor výrobkov spoločnosti Danare a.s., ktorých hlavným zameraním je výroba, vývoj a predaj výživových doplnkov najvyššej kvality. Spoločnosť prevádzkuje internetový portál www.danare.sk, ktorý je zameraný na informácie a predaj výživových doplnkov. Výroba prebieha v súlade s normou ISO 9001:2001 plus ISO 14001:2005 a je certifikovaná HACCP – systémom stanovenia kritických kontrolných bodov, ktorý je nástrojom zabezpečenia a riadenia kvality a zdravotnej neškodnosti potravín počas všetkých činností, ktoré súvisia s výrobou, spracovaním, skladovaním, manipuláciou, prepravou a predajom finálnemu zákazníkovi.

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.