Čo so starým autom?

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
1355932_36805827 (1)_1

Uvažujete o kúpe nového auta, ale čo spraviť s tým starým? Pokiaľ z neho neodpadávajú kusy karosérie, môžete ho skúsiť predať. Táto úloha sa môže niekomu zdať veľmi ťažká, ale s trochou šťastia a riadením sa týchto rád sa vám ho určite podarí predať aj bez toho, aby ste pri tom prišli o nervy.

Základné kroky k úspešnému predaju auta

Ako prvé by ste sa mali rozhodnúť, kam chcete vaše staré auto predať. V dnešnej dobe je internet zaplnený rôznymi bazármi, so sekciou auto inzercia. Ak by si niekto zvolil tento spôsob predaja, je dôležité napísať o aute čo najviac informácii. Napísať len to, že je červené naozaj nestačí. Čo človeku udrie ako prvé do očí je fotka. Preto by ste mali fotiť vaše auto umyté, ideálne za slnečného počasia. Starý mobilný telefón môžete dať naspäť do vrecka. Namiesto neho si radšej zaobstarajte fotoaparát a s ním urobte čo najlepšie fotky. Nezabudnite na detaily auta!

Pred tým, ako ku vám príde potencionálny kupec, určite ho celé skontrolujte. Povysávajte ho a dajte si pozor, aby boli v poriadku žiarovky a kvapaliny do auta. Auto predsa chcete ukázať v čo najlepšom svetle! Pripravte sa tiež na to že ten, kto bude vaše auto chcieť kúpiť, si ho najskôr vyskúša. Skúšobných jázd s kupcami si teda užijete až-až.

Tí, ktorí chcú mať s predajom auta čo najmenej starostí, by mohli dať svoje auto do autobazáru. Predtým ako začnete nad týmto spôsobom uvažovať, by ste mali vedieť, že vám z ceny predaného auta môžu strhnúť až 30%. Pri predaji v autobazári budete musieť vyplniť papiere, kde uvediete všetky dôležité informácie o aute, vrátane chýb, ktoré sa pri jazdení môžu vyskytnúť.

Aká je cena auta?

Cena auta sa odvíja hneď od niekoľkých faktorov. Môžete si kliknúť na niektorý internetový bazár a pozrieť sa, za koľko sa predáva typ vášho auta. Dôležitá je samozrejme značka. Najviac sa predávajú autá ako Volkswagen, Mercedes, BMW, Audi, či česká Škoda. Naopak od kórejských a amerických značiek dávajú ľudia v našich končinách ruky preč.

Dokonca aj taká jednoduchá záležitosť ako farba môže rozhodnúť o tom, či svoje auto predáte. Obľúbené sú čierne, strieborné, červené, modré alebo aj biele autá. Zato žlté a ružové sú obľúbené menej.

Stav auta je jedna z najpodstatnejších vecí. Počet najazdených kilometrov, rok výroby, stav pedálov a látky na sedadlách či korózie – to všetko rozhoduje pri konečnej cene. Vo všeobecnosti sa tiež ľudia vyhýbajú autám, ktoré smrdia po cigaretách.

Kupci okrem iného hľadia pri výbere auta na výbavu. Uprednostňujú sa autá s automatickou klimatizáciou, zabudovaným GPS a pozerá sa aj na počet airbagov, alebo aj na to, či v ňom nájdu vyhrievané sedadlá. Čim väčšie pohodlie, tým lepšie.

 Síce predaj áut nie je najjednoduchšia záležitosť. ALE: Zachovajme si pevné nervy, nevzdávajme sa a určite sa vám podarí predať auto a získať k tomu nejaké peniaze, ktorých nie je nikdy dosť…

 

hosť blogu: Dávid Baránek

photocredit: Petr Kovar

 

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 578 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.