Doprajte si skutočnú vzpruhu v podobe thajskej masáže

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Ak ste ju ešte nevyskúšali, je veľmi pravdepodobné, že vám vyrazí dych. Síce nie doslovne, ale bude to stáť za to! Hlavne ak túžite po relaxácii, odbúraní stresu, zlepšení kondície a celkovej vitality organizmu. Len si vyčleňte dostatok času, thajská masáž totiž netrvá pol hodinku!

Thajská masáž nie je klasické masírovanie, ktoré by sme od masáže očakávali. Je to spojenie meditácie s dokonalými pohybmi, ku ktorým sa primieša príchuť jogy.  Thajska masaz pochádza z obdobia asi 2500 rokov pred našim letopočtom a vychádza zo starého učenia o energetických dráhach tela.

Pri thajskej masáži masér vykonáva rytmické pohyby, stláčanie a valcovanie svalov. Prácou s akupresúrnymi bodmi lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z tkanív. Niekedy sa táto masáž označuje aj ako joga pre lenivých, pretože spojenie meditácie a práce s telom, energiou a mysľou sa získa veľmi podobný efekt. Samotná masáž začína kratučkou meditačnou modlitbou maséra a meditácia je vlastne od thajskej masáže neoddeliteľná. Rytmické pohyby, koncentrácia mysle maséra prináša uvoľnenie a relax aj pre masírovaného. Thajská masáž odstraňuje aj bolesti chrbta, hlavy a rôzne psychosomatické problémy.

Prekvapiť vás môže aj oblečenie pri masírovaní, ktoré sa nevyzlieka. Thajska masaz je primárne totiž jedna zo súchých metód, ale moderné (alebo modernejšie) postupy dovoľujú využívanie čisto prírodných masážnych balzamov, ktoré sú vyrobené podľa tradičných receptov. Veľký dôraz sa kladie na čistotu týchto balzamov, práve preto, aby sa telo nezanášalo škodlivinami. Je takmer nemožné nájsť dva rovnaké tradičné masážne balzamy na thajskú masáž, pretože tieto recepty patria medzi dedičné rodinné poklady, ktoré sa po generácie prísne strážia.

 

FOTO: Zdroj: cs.wikipedia , Original author: Zdeněk Kvíz (www.thaimassage.cz) , Original uploader was DRobert at cs.wikipedia

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.