Eshopy v našom živote…

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
eat-something-405723-m

Internet je v dnešnom svete vec, ktorú už takmer každý z nás považuje za samozrejmosť. Táto technická vymoženosť nás sprevádza každý deň a ani si neuvedomujeme, ako nám to uľahčuje život. S postupom internetu sa začali vyvýjať takisto aj eshopy, ktoré dennodenne navštevujú tisíce, ba až milióny ľudí po celom svete.

Je až neuveriteľné, akou rýchlosťou sa tieto e-shopy šíria a dnes už nie je problém nájsť hocijakú vec na internete. Kedysi ľudia museli stáť v dlhých radoch celé hodiny, aby dostali jeden kus zbožia. Často o tom rozprávajú starší ľudia a čím viac o tom rozprávajú, tým nám to príde zaražajúce. Dnes si môžete objednať tovar z domova a príde až k vám. Pretože internet je rozšírený už po celom svete, existujú stovky druhov eshopov so zameraním od výmyslu sveta. Či už ide o veci zábavné, praktické, umelecké alebo netradičné.

Nové a nové eshopy pribúdajú ako huby po daždi, niekedy až šialenou rýchlosťou a kvantitou. Rovnako tak rastie aj ich popularita a zisky pre podnikateľov. Doba sa vyvýja veľmi rýchlo. Veď keď sa ohliadneme za minulosťou o pár desiatok rokov dozadu, zistíme, že všetko bolo iné.

A možno už o sto rokov nebude nikto nakupovať v obchodoch, pretože všetko si budeme vedieť zohnať cez internet a všetko príde k nám bez toho, aby sme pohli prstom.

A ako to bolo s históriou eshopov?

Prvé elektronické obchody začali vznikať v roku 1994 a to kvôli tomu, že si marketingové oddelenia začali uvedomovať, že internet je sprístupnený mnohým ľuďom a to im ponúklo príležitosť preraziť na trhu.

Hneď na to sa vyvinula technológia, ktorá umožnila ľuďom platiť kreditnými kartami, čo spôsobilo v Amerike doslova ošiaľ. Je ale stále zaujímavé, že u nás na Slovensku, kde prvé eshopy vzikali v rokoch 1996 až 1997, vládne stále dobierka, ktorú v Amerike vôbec nepoznajú, takže je to taký náš praktický výmysel.

Búrlivý rozvoj elektronických obchodov však nastal až po roku 2000, kedy sa zaznamenal prudký nárast vziku eshopov.

Avšak eshopy majú aj svoje nevýhody. Častým problémom je napríklad nedostupnosť tovaru na sklade, komunikácia so zákazníkmi alebo vysoké poštovné. Avšak aj napriek tomu počet zákazníkov narastá a na slovensku je už viac než 7 000 eshopov a mesačne ich vzniká viac ako 80.

Je otázne, či eshopy dobehnú dopyt. Nie je to nemožné, pre niekoho je to už pravdepodobné, pretože ich popularita rastie. Aj napriek tomu veľa ľudí ostáva verných “kamenným” obchodom. Uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie.

-lubkub-

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.