Facebook oslavuje svoju prvú miliardu užívateľov

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Tak presne 14. septembra prekonal facebook svoj miliardový míľnik.

Len v júli 2012 mal 955 miliónov aktívnych užívateľov za mesiac a nárast na celú miliardu za pomerne krátky čas je naozaj dobrý výsledok. Treba pripomenúť, že metrika – aktívnych užívateľov za mesiac – je počet užívateľov, ktorí svoj profil využijú minimálne raz mesačne.

Tieto čísla len potvrdzujú dávno známy fakt, že facebook je najväčšia sociálna sieť na svete. Spolutvorca facebooku Mark Zuckerberg na oficiálnej stránke facebooku napísal, že je úžasné pomôcť spojiť miliardu ľudí a je na to vo svojom živote najviac hrdý.

Pri tejto príležitosti zverejnil facebook  niekoľko zaujímavých čísiel. Teda okrem toho, že mesačne využíva facebook miliarda ľudí, až 60% z nich sa pripája cez mobil. Od spustenia priemerný vek užívateľov klesá. Kým v roku 2007 bol priemerný vek užívateľa 26 rokov, dnes je to iba okolo 22 rokov. Priemerný užívateľ mal v roku 2010 v priemere 305 facebook priateľov, oproti priemeru napríklad v roku 2008 – 334 facebook priateľov.

Na facebook sme od jeho vzniku nahrali viac ako 265 miliárd fotografií a udelili viac ako 1,13 biliónov LIKE-ov.  Potvrdili sme celkovo viac ako 140 miliard facebook priateľstiev. Denne je na facebooku aktívnych okolo 550 miliónov užívateľov.

Všetky tieto mega čísla si zaslúžia pozornosť, nielen preto, že značným spôsobom môžu ovplyvňovať naše životy. Facebook je jedna sociálna sieť, prevádzkovaná jendou spoločnosťou – nuž, keby sa jednalo o samostatný štát, bol by v počte obyvateľov na popredných miestach. To už predstavuje istú celosvetovú silu, nemyslíte?

A keďže je síce online svet hlavne o tom, čo sa vyskytne na internete, prinášame zopár pohľadov na facebook vo svete tehál a malty :-) .

 

 

Takto vyzerá oficiálne facebook, ak sa na neho nepozeráme cez www adresu :-)

 

 

A toto sú ich famózne servre :-) .

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: facebook newsroom

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.