Facebook – zamestnanie snov? Alebo kde sa pracuje najlepšie?

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
glassdoor

Glassdoor.com  každoročne vytvára rebríček “pracovnej spokojnosti zamestnancov”. V prieskume zamestnanci spoločností anonymne vypĺňajú dotazník širšieho hodnotenia svojej spokojnosti. Vyjadrujú sa k pracovnej atmosfére, k možnosti kariérneho rastu, k spokojnosti s poskytovanými bonusmi, možnosťami zľadenia osobného a pracovného života.

Hodnotenie má o to väčšiu váhu, že sa v plnej miere opiera o hodnotenie zamestnancov. Spoločnosť, ktorá bude zaradená do celkového hodnotenia,  musí získať v priebehu posledných 12 mesiacov aspoň 25 zamestnancami vyplnený anonymný dotazník. Pričom každý zamestnanec môže vyplniť v priebehu roka iba 1 dotazník. Na základe výsledkov – priameho hodnotenia zamestnancov – je každoročne vytvorený rebríček top 25 firiem, kde sa zamestnanci cítia najlepšie.

Zostavený rebríček je aktuálny v priebehu nasledujúceho roku. Teda teraz si môžeme pozrieť výsledky na rok 2013. Toto hodnotenie tak prináša firmám príležitosť ťažiť z dobrého umiestnenia celý nasledujúci rok, čo je dobrá motivácia k zlepšovaniu vnútrofiremnej politiky zamestnanosti. Okrem toho považujem samotný systém za skvelý – celý proces je jednoduchý, nenáročný , v podstate môže byť navrhnutá na “samovyhodnocovanie” výsledkov. Dobrá inšpirácia aj pre Slovensko :-) ))))))))))))))

Ale poďme sa pozrieť na rebríček TOP zamestnávateľov na rok 2013 (dobrý prehľad kam posielať žiadosti o prijatie do zamestnania :-) …) Každá firma/spoločnosť je v hodnotení sprevádzaná aj krátkym slovným zhodnotením a priemernou známkou 0-5 bodov (5 najlepšie). 

Najlepší Facebook so známkou 4,7 a hodnotením: “vedenie spoločnosti naozaj verí, že poslaním Facebooku je snaha, aby bol svet otvorenejší a prepojený”. Zamestnanci si myslia, že Facebook je “nakazený” robiť každý deň svoju najlepšiu prácu.  Rok predtým sa Facebook umiestnil na 3. mieste ako firma so skvelou pracovnou atmosférou (priateľskí ľudia, skvelý plat a perfektné pracovné podmienky).  V roku 2011 bol Facebook tiež na čele rebríčka – ako úžasná práca so skvelými príležitosťami a firemnou politikou kolektíveho zamerania a súčastne podpory každého jednotlivca.

Nuž inšpiratívne, nemyslíte? Aký je váš zamestnávateľ? Nominovali by ste ho do podobného hodnotenia povedzme na Slovensku? A akú známku by ste mu dali?

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.