Dokonalá kuchyňa – funkčná, úsporná a krásna

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
cooking-1424521-m

Alebo jedným slovom – moderná kuchyňa.

Žiadna domácnosť sa nemôže považovať za kompletnú, pokiaľ v nej chýba funkčná kuchyňa. Na tento štandard sme si naozaj zvykli a svojej kuchyni venujeme náležitú pozornosť od návrhu po zariaďovanie. Myslím, že je všeobecne potešiteľné, ak sa aj v tomto smere objavujú nové trendy, ktoré nám nielen pomáhajú v bežných veciach, ale môžu nám pomôcť poriadne ušetriť. (Veď život je aj tak dosť nákladná záležitosť).

Sen o rýchlom a úspornom varení sa stal realitou.

Alebo zabudnite na plamene!

Jeho stelesnením je indukčný varič, ktorý odsúva doterajšie technológie výrazne dozadu. Ako bolo napríklad potlačené pradávne varenie na klasickom ohni :-) . Verím, že moje deti v dospelosti už nebudú poznať pripálený hrniec, alebo pripečené zvyšky jedla na variči……Nechcelo sa mi veriť, ale je to tak, aj takýto komfort prináša nová technológia.

Indukčné varenie je neuveriteľne rýchle, úsporné a jednoducho úplne iné. Tvorba tepla je dosiahnutá vďaka magnetickému poľu a to priamo v nádobe – teda na jej dne, aby som bola presná. Takže varná doska zostáva teplá iba z tzv. zostatkového tepla, ktoré prebrala z varnej nádoby. A nastavená teplota varenia je dosiahnutá okamžite. Toto sú veci, o ktorých sa mojej mame v kuchyni ani nesnívalo!

 V čom  budeme variť?

Dokonalé varenie má len jednu podmienku. Indukčný riad. Nádoby, v ktorých budeme variť musia byť z magnetického materiálu. Takže hrnce, ktoré máte doma si jednoducho môžete otestovať magnetom. Ak magnet na dne nádoby drží – máte hrnce vhodné na toto moderné turbovarenie :-) .

K ďalším doporučeniam patrí používať hrnce s plochým, najlepšie dvojitým (sendvičovým) dnom. A moje osobné odporučenie – vyberajte hrnce vhodné do umývačky riadu :-) – naozaj oceníte v praxi. Minimalizovať čas strávený povinnosťami je naozaj príjemné. Mám ich aj tak vyše hlavy, tak si ich nemusím pridávať.

Dokonalá kuchyňa: Čerešnička na torte

Kuchyňa je centrom nášho rodinného života a stravovanie je podstatná vec, ktorá má vplyv na kvalitu nášho života. Drobné radosti sú veľmi dôležité pre vytvorenie príjemnej domácej atmosféry. Riad, taniere, hrnčeky, misky sú mojou čerešničkou na pomyslenej torte a tak občas investujem aj do týchto radostí – a bez výčitiek svedomia. Bežná rodinná večera má u nás úplne iný nádych, ak si prestrieme s riadom moderného dizajnu. Je to maličkosť s veľkým efektom… a keď už toľko môžeme ušetriť vďaka moderným technológiám, stojím za názorom, že si môžeme dopriať viac radosti v živote. Napríklad, aj v podobe mojej verzie Vianoc v kuchyni, o ktorých som  písala pred pár mesiacmi :-) .

Ako je to u vás doma?

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.