Google nie je len vyhľadávač 2

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

V predošlom článku sme si veľmi krátko predstavili základné google nástroje, ktoré by mal každý web admin / majiteľ webu využívať. Sú skvelou pomôckou pre zlepšovanie úspešnosti webstránky a budovanie návštevnosti.

Kolosálna sieť google  (nielen) pre osobný čas

Google sa však vôbec neorientuje iba týmto smerom. Ako tvorcovia vyhlasujú, ich primárnou úlohou je poskytovať čo najlepšie služby priamo užívateľom vyhľadávania. Cestou zlepšovania komfortu užívateľov ponúka google možnosť vytvorenia osobného účtu a prepojenia s ďalšími produktami, ktoré rozširujú samotné užívanie googla. Zároveň však google týmto spôsobom “mapuje” správanie každého užívateľa a využíva tzv. personalizované vyhľadávanie. Teda výsledky vyhľadávania nie sú identické pri dvoch rôznych užívateľoch, hoci zadajú identické frázy/slovo do vyhľadávania. Tento faktor sa objaví aj v prípade, že užívateľ nie je priamo v google portáloch zaregistrovaný. Google totiž využíva i cookies, ktoré sú uložené v internetovom prehliadači počítača.

Registrácia na google

Google sociálna sieť je na vzostupe. Získava si čoraz viac fanúšikov, aj keď momentálne by sa dalo povedať, že boduje hlavne v biznis sektore (súvis s budovaním pozícií pre vyhľadávače – SEM, pre ktoré má google +1 tlačítko pomerne veľký význam). Ale rozrastá sa aj do “osobnej” sféry internetu.  Ak hovoríme o prepojení produktov, tak v praxi to znamená, že akonáhle sa vo vašom prehliadači nachádzate na lokalite google, zobrazuje sa vám v okne ponuková lišta produktov, medzi ktorými si jednoducho preklikávate (v rámci globálneho prihlásenia do siete).

1. Email – je jeedným zo základných produktov, ktoré google poskytuje užívateľom. @gmail.com je spoznávacia značka a užívateľom poskytuje komfortné a moderné funkcie mailovej schránky. Ak má váš mailový kontakt v adresári tiež gmail konto, zobrazuje sa vám jeho aktuálna online prítomnosť, môžte s ním nadviazať chat a podobne. Určite to stojí za vyskúšanie, a môžete získať kvalitný mailový účet (zadarmo).  (nájdete na: mail.google.com)

2. Kalendár je užitočné doplnenie google služieb, ak ste na internete často a potrebujete si sledovať termíny. Google kalendár umožňuje tvoriť rôzne druhy kalendárov, takže svoje zápisy môžete roztriediť podľa oblasti, dôležitosti a pod. V nastaveniach udalosti je možné farebné zvýraznenie, alebo nastavenie upozornenia pred termínom udalosti – mailom, otváracie okno … Užitočná vychytávka je aj systém zmeny termínu už existujúcej udalosti – chyť a ťahaj :-) .

3.  Google + sociálna sieť – je googlovský spôsob “facebooku”. Má však niekoľko výhod, ktoré túto sieť vraj robia lepšou. V prvom rade odborníci v recenziách oceňujú ochranu osobných údajov a nakladanie s nimi. Čo je však všeobecne vyzdvihované je neprítomnosť reklamy, čo je diametrálne odlišný prístup ako napríklad vidno v sieti facebook. Tiež môžete svoje kontakty zoraďovať do kruhov – skupín a riadiť obsah, ktorý s nimi zdieľate. Môžete tak z jedného miesta pôsobiť ako manažér v podnikaní, aj ako súkromná osoba v interakciách s priateľmi.  Kruhy si môžte vytvárať podľa potreby a zaraďovať jeden kontakt aj do viacerých.  Nadšenci fotografií ospevujú aj oveľa krajšie zobrazovanie fotografií oproti facebooku.

4. Dokumenty - je virtuálne  zhromaždisko  vašich dokumentov, ktoré potrebujete mať online.  Môžete si ich kaskádovito zoraďovať do kolekcií – zložiek a zdieľať s pridanými kontaktmi. Zároveň máte z jedného miesta prístup aj k dokumentom, ktoré s vami zdieľajú vaše kontakty. Je to ideálny spôsob virtuálnej osobnej i kancelárskej knižnice, ktorý môže veľmi zefektívniť prácu a dokumentami. Dokumenty a prezentácie môžete tvoriť a upravovať aj online, alebo ich nahrať z počítača.  Samozrejmosťou je i možnosť tlačiť dokument :-) .

O ďalších inšpiratívnych google produktoch si napíšeme v ďalšej časti :-) .

 

 

.

2 comments on “Google nie je len vyhľadávač 2

  1. enregistreur audio on said:

    Article writing is also a fun, if you be acquainted with after that you can write or else it is complex to write.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.