Google nie je len vyhľadávač 3

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Stock Photo - Chain texture
© Photographer Dan Tataru | Agency: Dreamstime.com

V predchádzajúcich dvoch častiach sme si predstavili už 7 základných google nástrojov pre podnikanie i voľnočasové využitie. Dnes budeme pokračovať ďalšími :-) .

  1. igoogle stránka ako pohodlná čítačka RSS – založenie základnej stránky čítačky na google.sk/ig umožňuje pohodlné vkladanie widgetov/okienok, pričom každý váš RSS kanál má svoje nastaviteľné zobrazovacie okienko. Tie možno pohodlne systémom chyť a ťahaj usporiadať na ploche. iGoogle umožňuje vkladanie predpripravených widgetov ako napríklad Hlavné správy ako mix z rôznych spravodajských portálov, alebo pre niektoré konkrétne. Jednoduchým spôsobom – tlačítko pridať môžete vytvoriť vlastný widget do ktorého vložite RSS kanál na sledovanie. Výhodou je tiež možnosť umiestňovať widgety na viacero podstránok, podľa výberu z roletkovej ponuky, čím si môžete triediť svoje RSS zdroje podľa tématiky, dôležitosti a pod. Samozrejmosťou je možnosť widgetu pre gmail, a mnoho ďalších z dieľne google a iných – ako dátum a čas, počasie ….
  2. Mapy google (maps.google.sk/maps)patria medzi najľahší spôsob geografickej orientácie. Do vyhľadávacieho okienka zadáte záujmové miesto – mesto, obec, presná PSČ adresa a google zobrazí mapu, ktorú možno priblížiť alebo vzdialiť – podľa toho, ako potrebujeme vidieť okolie. Užitočným pomocníkom je vyhľadávanie konkrétnej trasy z bodu A do bodu B :-) .
  3. Aj prekladač (translate.google.sk) je dnes pre mnohých neoceniteľný pomocník. Ľahko dostupný, ľahko definovateľný s live prekladaním. Zaujímavým pomocníkom je priamo prekladač webových stránok, ktorý umožňuje prekladať vaše www stránky do viac ako 60 jazykov! (nájdete na translate.google.com/manager).
  4. Google časť študovňa umožní nielen študentom vyhľadávanie v odborných článkoch a časopisoch nové informácie a trendy. Rozšírené vyhľadávanie ponúka niekoľko užitočných možností zefektívnenia vyhľadávania – hľadať články so všetkými zadanými slovami, aspoň s jedným alebo podľa presnej frázy.
  5. News.google oceníte ak patríte k ľuďom, ktorí sledujú aktuálne dianie – v akejkoľvek oblasti – a hlavne, ak môže byť aj angličtina :-) . Google news vychádza v rôznych edíciách, ale žiaľ v slovenskej zatiaľ nie. Môžete si však nastaviť napríklad českú edíciu. Netreba však hádzať flintu do žita- v google news si možno zadať kľúčové slovo, ktoré možno pridať do zoznamu sledovaných tém a ak je to slovo čisto slovenské, budú sa vám zobrazovať slovenské novinky :-) . Nie je to ideálne, ale aspoň niečo.
  6. Google alerts – je vhodné ak chcete vedieť, či sa niečo nové  na nete objavilo pre zadané kľúčové slovo. Týmto spôsobom možno sledovať aj konkurenciu, blogy a všetky možné weby, ktoré zverejnia obsah súvisejúci s vašim záujmom. Google alerts zašle echo priamo na mail a nemusíte prácne sledovať a mapovať internetové stránky (často dokonca nemožné).
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.