Google nie je len vyhľadávač 4

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Stock Photography - Barbs
© Photographer Gautier Willaume | Agency: Dreamstime.com

Dnes by som chcela – aspoň na tento čas dokončiť krátky seriál o Google produktoch. V krátkosti som vám už predstavila 13 google nástrojov pre ľahší internetový život :-) .

Dnes mi zostávajú posledné, ktoré považujem za dôležité a zaujímavé.

  1. Blog – blogger/blogspotje free (zdarma) publikačný systém s web priestorom pre verejné blogy. Jeho veľkou výhodou je práve dostupnosť zdarma a tiež fakt, že beží na veľkom doménovom umiestnení – blogspot.sk /blogspot.com, ktorý vzájomne prepája blogy pre pohodlné listovanie návštevníkov medzi viacerými blogmi. Je to výhodné hlavne pre nové – začínajúce blogy, ktoré môžu takto získať celkom slušnú návštevnosť :-) . Ak si trochu v týchto blogoch zalistujete, zistíte, že môžu mať naozaj originálnu podobu (úpravou šablóny).  Ako osobitnú výhodu by som vyzvdihla tiež fakt, že na takomto doménovom umiestnení vasblognazov.blogspot.sk môžete oveľa ľahšie budovať svoj pagerank (google hodnotenie) blogu a tiež dobré zaindexovanie google vyhľadávačom – teda návštevnosť z google vyhľadávača. V jednoduchej reči to znamená rýchlejší rozbeh blogu a návštevnosti.
  2. www stránky na google -priestor pre jednoduché vytvorenie informačnej www stránky s množstom šablón na výber. Zadáte si názov lokality a získate nasledovnú www adresu: https://sites.google.com/site/NIECO. (tento krok môže byť trochu zdĺhavý, kým nájdete niečo vhodné, musí to byť originálny názov) Na tejto www stránke môžete umiestňovať obsah, google kalendáre a rôzne iné moduly. Tiež môžete nastaviť zobrazovanie – verejné, len pre ľudí s linkom (komu ho napríklad pošlete mailom) alebo prihlásenie s heslom. Práve toto nastavenie umožňuje využívanie google www stránok ako napríklad interný komunikačný kanál pre firmy a organizácie, alebo ako projektová www stránka a podobne. Nápadom sa medze nekladú :-) .  Úprava a administrácia stránok je veľmi jednoduchá a celkovo máte k dispozícii 100 MB priestoru.  Veľkou výhodou je možnosť vložiť popis stránky, sledovanie google analitics a webmaster tool.  Ak máte chuť, mrknite sa na minútovú kreáciu: https://sites.google.com/site/tinastudioweboviny/ .

Ak sa rozhodnete pre verejnú propagáciu nejakého zaujímavého projektu prostredníctvom google www stránok, dajte mi echo do komentárov, rada nahliadnem :-) .

 

.

7 comments on “Google nie je len vyhľadávač 4

  1. serenityhomesoforegon.org on said:

    May I simply say what a relief to find an individual who really knows
    what they’re discussing online. You actually know how to bring a problem to light and make it important. A lot more people really need to read this and understand this side of your story. I was surprised that you are not more popular since you definitely possess the gift.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.