Google nie je len vyhľadávač

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Ak patríte medzi bežných  užívateľov internetu, Google vyhľadávanie vám nemusím nijak bližšie predstavovať. Zvykli sme si, že je to jeden z najbohatších  zdrojov internetových informácií.  Ale google je oveľa viac a ponúka možnosti o ktorých ste možno ani netušili. Mnohé produkty od google vývojárov sú výborné, užitočné a hlavne, veľmi účinné pre využitie v podnikaní.

 Najlepšie google produkty pre podnikanie

 1. Google webmaster tools

Je akoby vstupným vodítkom pre webadminov. Po overení webovej lokality zobrazuje základné metriky webu – spätné odkazy, najčastejšie odkazovaný obsah, vyhľadávacie dopyty súvisejúce s webstránkou. Pridanou hodnotou je aj sledovanie google+ zdieľaní obsahu stránky. Okrem toho ponúka niekoľko užitočných nástrojov na optimalizáciu webu – vylepšenia kódu HTML, tabuľku kľúčových slov (najčastejšie sa vyskytujúcich slov) na webstránke, pridávanie a testovanie súborov sitemap, chyby indexového vyhľadávania a iné.

2. Google analytics

Asi najlepší free nástroj na meranie a analýzu návštevnosti www lokalít, ktorý umožňuje sledovanie rôznych metrík podľa potreby. V časti publikum je možné sledovať typy návštev a správanie návštevníkov, rozbor demografických údajov – jazyk a poloha, využívanú technológiu pri prehliadaní webstránok.
Ďalšou dôležitou časťou sú zdroje návštevnosti, ktoré umožňujú sledovať návštevnosť priamu, z vyhľadávania a zo sprostredkovania.  Zaujímavým plusom je možnosť dát spojených s optimalizáciou pre vyhľadávače a sledovanie  vstupných/výstupných stránok pri návštevách webu.

3. Google adsense, adwords

Sú rozšírené reklamné nástroje. Adsense slúži pre majiteľov webov, ktorí majú záujem publikovať na svojom webe reklamu google a získavať príjem na základe klikov. V nastaveniach je dostatok možností optimalizácie reklamných blokov a typov reklám, ktoré sa majú zobrazovať. Adwords naopak slúži inzerentom a umožňuje vytváranie veľmi efektívnych reklamných kampaní v systéme PPC – platba za klik. V rámci nastavení je možné veľmi presne reklamy zacieliť, výsledky reklám sledovať a analyzovať s následnou optimalizáciou pre efektívnejšie reklamné kampane.

 

 

 

.

3 comments on “Google nie je len vyhľadávač

  1. dictaphone numérique on said:

    This blog was… how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me.

    Thanks!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.