Kde nájdete najrýchlejší internet na svete?

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
1206711_41147487_1

Pragmatická otázka, na ktorú by ste mohli čakať jednoznačnú odpoveď.

Rýchlosť internetového pripojenia sa udáva v prenose megabitov za sekundu, a odborníkov zaujíma toto číslo v priemerných špičkových rýchlostiach pripojenia. O tom, že je to dôležitá téma svedčia aj rôzne správy, prieskumy a rebríčky.

Ak by ste teda chceli využívať najrýchlejšie pripojenie, presťahujte sa do Honkongu! Podľa údajov Akamai Technologies  (spoločnosť sa zaoberá rozvojom technológií spojených s využívaním internetu) za obdobie júl – september 2012 mali ľudia v Honkongu prenos 54,1 megabitov za sekundu. Táto rýchlosť zodpovedá času sťahovania akčného bojového filmu v HD kvalite za nejaké 4 minúty!

Pikoškou je, že kúsok ďalej – Čína sa v rebríčku umiestnila až na 123. mieste (a s cenzúrovaným internetom). :-)

V top 10 nenájdeme ani také USA , ktoré sa umiestnilo až na 14. mieste. To údajne pramení z “potreby” pokryť vysokorýchlostným internetom veľký počet užívateľov interneru a rozlohy celkovej plochy.

Pre porovnanie a predstavu, na Slovensku dosahujeme podľa starších rebríčkov z tohto roka priemernú špičkovú rýchlosť internetu len okolo 24 megabitov za sekundu. Pričom podiel vysokorýchlostného pripojenia je “zúfalo malý” ! Nad 4 megabity za sekundu nedosiahne ani polovica pripojení!

Svetová dvojka v rýchlostnom pripojení je … Južná Kórea! … s prenosom 48,8 megabitov za sekundu. Zaujímavosťou je, že kórejčania uprednostňujú hry pred akýmkoľvek  iným obsahom na internete.

A v rebríčku TOP 10 krajín s najrýchlejším internetom zostávame stále v Ázii. Trojka patrí ako inak – Japonsku. Tam je rozvoj internetu považovaný za národný cieľ a vysokorýchlostné optické vlákna pokrývajú mnohé časti Japonska. Momentálne majú japonci rýchlosť pripojenia 42.2 megabitov za sekundu.

Možno prekvapivé je postavenie RUMUNSKA v rebríčku! Celosvetovo na 5. mieste je skvelý výkon. Rumuni svojou internetovou politikou (ako krajina východnej Európy) porážajú ekonomicky vyspelejší západ Európy.Rýchlosť dosahuje 37,4 megabitov za sekundu.

 

 

 

 

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.