Ľudia sú jednoducho úžasní…

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
makitaimages

Už dlhšiu dobu som sa zahrávala s myšlienkou zaradiť na weboviny.info sekciu INTERVIEW.  V online svete totiž stretávam množstvom zaujímavých ľudí, ktorí stoja za rôznymi skvelými projektmi, blogmi či myšlienkami. A myslím, že každý jeden z nich svojím spôsobom tento svet mení. 

Vôbec nemusí ísť o veľké veci – aj malé zmeny sú zmeny, ktoré nás nezvratne ovplyvnia. A preto stojí za to venovať im trochu pozornosti.

Mňa osobne baví odkrývať povrch a objavovať to vzácne, čo sa na prvý pohľad pred nami skrýva. Je to dobrodružná cesta, ktorá ma ako čkoveka úžasne obohacuje. Otvára mi nové obzory a dáva rôzne príležitosti…. a už dávno som si uvedomila, že je len na mne, ako tie príležitosti, ktoré život prináša využijem. (Alebo ich nechám plynúť len tak okolo?)

Rozhovory s ľuďmi sú práve tie chvíle – keď sa nám otvárajú a dovolia nahliadnuť do ich duše, zmýšľania a názorov. Je úplne jedno, či s nimi bezvýhradne súhlasíme, alebo naopak – máme potrebu im oponovať. Ak sme však otvorení rôznorodosti tohto sveta a neopakovateľnosti každého človeka na Zemi, môžeme objaviť detaily, ktoré nás napokon posunú ďalej – na lepšiu, vyššiu úroveň.

Kedysi som niekde čítala, že náš život je cesta, ktorá niekam smeruje. Celý život nevieme kam – ale keď tam prídeme, jednoducho zistíme, že sme v cieli. – Možno je to mýtus, možno nie, ale človek potrebuje vonkajšie podnety. Vedome alebo nevedome prijímame svet okolo nás – a snažíme sa nájsť vlastnú cestu.

Cesty iných ľudí sú pre mňa inšpiratívne. Ich zmýšľanie a hlavne konanie. Ľudia, ktorých mám v pláne oslovovať pre interview dokážu venovať veľa vlastného času a práce pre projekty, ktoré sú výnimočné…. ktoré jednoducho menia svet.

 

Rozhovor prvý: Jozef Blšák – bloger s rozletom myšlienok na všetky svetové strany :-)

 

 

 

 

 

Photo credit: makitaimages

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.