Novej vláde na rozvoji vidieka záleží asi oveľa menej

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Vláda pravdepodobne presunie peniaze z operačného programu Informatizácia spoločnosti, z ktorého malo ísť 113 miliónov eur na rozširovanie prístupu k rýchlemu širokopásmovému internetu. Internetizácia odľahlých miest a obcí sa bez peňazí z eurofondov  neuskutoční podľa plánu, keďže  samotným operátorom sa investície do budovania internetového vedenia nevyplatia. Ľudia a podnikatelia  na vidieku si tak budú musieť v lepšom prípade vystačiť s nižšou rýchlosťou prístupu. V tom horšom prípade ďalej snívať o pripojení na internet.

Hoci Ficova vláda chce peniaze použiť na podporu zamestnávania mladých, nemala by zabúdať na dôležité fakty o ktorých opakovane hovorí aj Európska komisia. „Do popredia digitálnej revolúcie musíme postaviť záujmy európskych občanov a podnikov a tak maximalizovať potenciál informačných a komunikačných technológií, aby sme pokročili vo vytváraní pracovných miest, udržateľnosti a sociálnej inklúzii,“ zdôrazňuje Kroesová, európska komisárka pre digitálnu agentu.

Digitálna agenda pre Európu je jedným z dôležitých nástrojvojov k hospodárskemu rastu v Európskej únii. Za cieľ je vytýčené zabezpečiť do roku 2013 širokopásmové pripojenie na internet pre každého občana EÚ a dostupnosť rýchleho internetu pre každého Európana do roku 2020.

Rozširovanie internetu na vidiek je hnacím motorom pre jeho rozvoj a má na životy ľudí veľký vplyv. Umožňuje rozširovanie možností práce z domu, vznik nových služieb, efektívnejšie obchodovanie vďaka jednoduchšiemu prístupu k informáciám. Prospech rastie aj pre podnikateľov a malé firmy. Preto by práve takéto opatrenia, ako internetizácia nemali ustupovať iným cieľom. Rozvoj vidieka nie je len o zlepšovaní životnej úrovne ale aj o raste ekonomickej sily a pracovných príležitostiach.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.