Predaj nehnuteľností: Koľko chcete riskovať pri realitách?

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
IMG_5886_1

V poslednom období sa pomerne často točím okolo bývania, domova a ostatných vecí týkajúcich sa bývania. Je to podľa mňa prirodzené, keďže bývanie je podstatná súčasť nášho života. Ovplyvňuje nás do značnej miery –  našu spokojnosť i pocit úspešného života. Aj v európskej únii je považované nielen za potrebu, ale i právo – mať slušné bývanie – za prijateľnú cenu a v bezpečnom prostredí. A v európe žijeme prevažne “vo svojom”.

Nuž, keď si tak pospomínam, o koľkých prípadoch som sa dopočula, že ľudia prišli o strechu nad hlavou – často vlastným pričinením alebo neznalosťou – je to pre mňa dostatočný dôvod sa venovať tejto téme v mojom živote trocha z iného uhla.

Predaj nehnuteľností: stavte na istoty!

Pri realitných obchodoch nejde o nákup na nedeľný obed! Je to často obhod života – či už niekto predáva alebo kupuje nehnuteľnosť. Buď nám ide o dobrú predajnú cenu, optimalizovať náklady na predaj (a ostatné výdavky s tým súvisiace – napríklad pozor na daň z príjmov, alebo zdravotné odvody) – alebo získať za rozumných podmienok skvelú marketingovú prezentáciu nehnuteľnosti.

Pri kúpe je to istota obchodu – platiť či neplatiť na ruku , kedy a komu platiť, ako ošetriť zmluvy, vlastníctvo, kataster ….. je toho naozaj dosť, na čo si treba dať pozor! A ruku na srdce, kto si naozaj všetko dopredu naštuduje, aby si celý obchod vybavil sám a bezpečne? Nehovorím, že to nie je možné, ale chce to istý intelekt a čas. Nie všetci sme z jedného cesta a nie všetci narazíme na férových ľudí.

Prvou a hlavnou poistkou je podľa mňa vždy realitná kancelária! Poskytuje istoty, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Hlavne pokiaľ ide o dlhodobo pôsobiacu realitnú kacneláriu. Má vybudovanú reputáciu, profesionálny tím ľudí a zabehnutú prax. Ušetriť pár eur (v porovnaní s hodnotami, o ktoré sa jedná) – aby sme “realitku” obišli sa naozaj neoplatí. Podvody sa reálne stále dejú!

Ako ste kupovali/predávali vy? Napíšte svoje názory a skúsenosti – určite to mnohým pomôže :-)

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.