Recenziu na knihu hľadajte na citame.sk

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Free Stock Photos - Old Books
© Photographer Daniel Gilbey | Agency: Dreamstime.com

Dnes som objavila zaujímavý portál citame.sk. Zaujal ma preto, že sa orientuje na publikovanie recenzií samotnými čitateľmi kníh. No povedze, poznáte lepšie odporúčanie ako osobná skúsenosť niekoho iného? (Azda len tá vlastná :-)  ).  Nadšene som si hneď zalistovala a našla zopár kníh, ktoré ma už dlhšie lákali. Na základe týchto recenzií som sa rozhodla, že ich určite musím mať a do jednej ich všetky prečítať :-) .

Ako to funguje na citame.sk ?

Pravidlá portálu umožňujú napísať recenziu aj neregistrovanému užívateľovi. Samotné publikovanie je však v administrácii redakcie, ktorá  povoľuje na každú knihu len jednu recenziu. Ostatné čitateľské názory je následne možné písať do diskusie k prvej recenzii. Súčasťou recenzie je i čitateľské hodnotenie knihy – udelením hviezdičiek 1-5.  Recenzie na knihy sú radené podľa autorov kníh alebo podľa knižného žánru – beletria, ezoterická literatúra, hobby,literatúra faktu, odborná literatúra. Každá táto kategória sa ďalej člení na špecifické oblasti, takže vyhľadávanie je naozaj jednoduché. Ak hľadáte nejakú knižku súvisejúcu skôr s nejakým slovným výrazom, máte naporúdzi vyhľadávač. Mne teda našiel na všetky hľadané výrazy minimálne jeden výsledok.

Ako som už spomínala, recenzie píšu samotní čitatelia, v čom vidím ďalšie plus – rozmanitosť pisateľského štýlu, rôzne uhly pohľadov, spôsobov vyjadrovania. Takže spisovateľsko-pisateľsky založeného čitateľa môže upútať oveľa viac ako len samotný názor na knihu. :-)

V rámci recenzií je pravdepodobne možné voľne priložiť priamy link na predajcu knihy, čo je veľmi pohodlné ak si chcete knižku hneď a zaraz zaobstarať. Len pozor, ustrážte si rozpočet (nie ako ja :-) …)

Ak ste skutočne nadšený čitateľ s abmíciami aktívneho recenzenta, môžete sa na stánke registrovať ako užívateľ a využívať všetky výhody užívateľského účtu. Ak sa len zaujímate o názory čitateľov, odporúčam sledovanie tohto portálu pomocou RSS, aby vám žiadna zaujímavá recenzia neunikla.

Pre čitateľov weboviny.info odporúča portál citame.sk  Martina Lukáčová :-)

 

.

2 comments on “Recenziu na knihu hľadajte na citame.sk

  1. Peter on said:

    Ahoj, niečo podobné nájdeš aj na http://recenzieknih.sk tam tiež môžu užívateľia napsíať svoj názor na knihu ktorú prečítali, a pripadá mi to trošku prehladnejšie. Len je tam málo recenzií

  2. Super, vďaka za tip. Určite aj tam dačo napíšem .-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.