SEO a spätné odkazy

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
text link reklama

SEO a spätné linky

Tento virtuálny svet sa ide zblázniť. Gro webmasterov a majiteľov webov sa ide potrhať o lepšie pozície vo vyhľadávačoch a tak vzniakajú rôzne možnosti na obchodovanie. Dopyt je vysoký a tak ponuka rastie.

Každý, kto podľahol túžbe dominovať  vyhľadávacím výsledkom sa pustil do veľkého SEO boja. O tom, čo to kratučké slovo znamená sa môžete dočítať na rôznych weboch. Stačí pustiť google, ale ak by ste chceli, môžete si o tom prečítať na stránke Tina štúdia. Významným faktorom úspešnosti webu je počet spätných linkov. Tie webstránky získavajú z rôznych katalógov, v ktorých sa registrujú. Ďalšou možnosťou je písanie kvanta PR článkov a ich publikovanie. Dnes už funguje nespočetné množstvo PR a SEO webov, kde môžete publikovať zadarmo a získate 1 až 5 spätných odkazov. Podnienky sú relatívne jednoduché a nenáročné. Zvyčajte je potrebné sa zaregistrovať. Potom môžete publikovať originálny PR článok (unikátny text, ktorý nie je publikovaný na inom webe) o dĺžke zvyčajne 250 – 500 slov. Do každého článku môžete umiestniť podľa individuálnych podmienok prevádzkovateľa PR webu spätné odkazy, štandardne sú to 3 odkazy.

To je ale veľmi pomalý spôsob získavania odkazov, a niektoré weby publikujú články len na 6 mesiacov. Preto sa začali objavovať aj alternatívne ponuky a spôsoby ich získavania. Ide hlavne o nákup spätných odkazov od systémov, ktoré združujú weby s množstvom textov. Za províziu sprostredkujú umiestnenie linku priamo z textu, na základe klientom zvolených kľúčových slov a na tematicky príbuzdných weboch. Sofistikovaný spôsob. Má však dve nevýhody: cena a čas. Klient vlastne platí za každý deň aktívneho linku. Keď prestane platiť, linky zmiznú.

Prečo však je na trhu tak málo ponúk na kúpu trvalých spätných linkov? Zatiaľ je v tomto smere pomerne malá ponuka, ale neverím, že by nebol dopyt. Aj keď časové ohraničenie linkov svojím spôsobom prináša trvalý príjem. Ale aj tak to považujem za dieru na trhu, a práve preto som sa rozhodla ponúkať na predaj trvalé spätné odkazy – text linková reklama. Viac sa dozviete na špéci stránke: text link reklama.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.