Aktívny pohyb bez obmedzení? Skúste kontaktné šošovky

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Moja mama je aktívna seniorka. Možno to poznáte, stále niekde poletuje medzi divadlom, telocvičňou s športovým ihriskom. Raz darmo, času a energie má našťastie dosť, tak prečo nie. Jediným (a dosť výrazným) obmedzením pre ňu boli donedávna dioptrické okuliare. Keď nezavadzali alebo neskĺzavali z nosa, zaručene sa stratili. A priznám, že pre našu rodinu to bola  aj poriadna finančná záťaž. Hlavne, keď sme sa snažili aj o kompromisy pre pohodlné nosenie a používanie.  Poslednou kvapkou našej trpezlivosti bolo v jeden týždeň tretie “rozpadnutie” rámu! Určite to poznáte, malý nenápadný šróbik sa jednoducho stratí a vám zostanú okuliare na dve časti keď to najmenej potrebujete!

 Nahovorili sme teda maminu, aby vyskúšala kontaktné šošovky.

Pravdu povediac, bolo to dlhšie nahováranie. Najprv sme ju museli presvedčiť, že ich určite bude môcť bez obmedzení nosiť aj pri športe. Pozháňali sme jej najrôznejšie informácie o šošovkách a v presviedčaní nám našťastie pomohol aj očný lekár. Vysvetlil jej ich nosenie, lepšie prirodzené videnie a zaostrenie celého zorného poľa oproti noseniu okuliarov. Voľnosť vo výbere rôznych druhov a typov kontatkných šošoviek je dnes už samozrejmosťou, rovnako aj ich finančná dostupnosť. Skvelé riešenie naozaj pre každého, dokonca i pre deti.

Čo však zabralo na 100%  bol návrh vyskúšať si ich nosenie na jednodňových šošovkách, ktoré možno zakúpiť aj v menšom balení.  Keďže sú jednorázové, nie je potrebná žiadna starostlivosť o šošovky, po jednorazovom použítí sa jednoducho zahodia.  Prvé dojmy ju naozaj presvedčili! Po ich odskúšaní sme bez váhania objednali štvrťročné šošovky OPTIMA a k tomu potrebné vybavenie.

Pre nás je najväčším ziskom fakt, že sme našli skvelé riešenie pre mamin aktívny život a trampoty, ktoré mala s okuliarmi. So smiechom hovorí, že sa cíti ako mladucha, keď žiadne okuliare nepotrebovala. Ale ani dnes ich už vďaka šošovkám nepotrebuje :-) .

Na záver náš rodinný tip: Obľúbili sme si online predajňu  www.vasesosovky.sk pre skvelé služby a naozaj bohatý sortiment. A vnúčatá radé vyberajú pre babinu tie najkrajšie puzdrá na šošovky :-) .  Prím vedú puzdrá Qcase v tvare žabky :-) .

 

.

2 comments on “Aktívny pohyb bez obmedzení? Skúste kontaktné šošovky

  1. kiddie-games.com on said:

    It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this fantastic blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to
    my Google account. I look forward to brand new updates and will share this blog with
    my Facebook group. Talk soon!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.