Šperky sú najžiadanejší dar, ale pozor na správny výber!

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Šperky sprevádzajú ľudstvo hádam od počiatku. Prvé šperky – ozdoby využívali už lovci bizónov – respektíve ich ženy. Túžba páčiť sa a zdobiť sa je prirodzená ženská vlastnosť a každá žena si k šperkom vytvára svojský osobitý vzťah. Zaujímavosťou je, že šperky z drahých kovov pôvodne slúžili hlavne ako platidlo, až neskôr prevzali primárne estetickú funkciu. Mnohé sa dedia z generácie na generáciu a majú nevyčísliteľnú spoločenskú hodnotu.  Šperky sa stali úplne bežnou súčasťou nášho života a ponúkajú takmer neobmedzené možnosti. Takmer každý z nás vlastní nejaké šperky, ktoré považuje za neoceniteľný poklad. Spájame ich so spomienkami na určité obdobie, udalosť alebo osobu, ktorá šperk darovala.  Dnes patria šperky medzi najžiadanejšie ale aj najčastejšie venované darčeky.  

Ako vyberať šperky?

Úplne najlepšie je, ak si obdarovaná osoba môže šperk vybrať sama. Dnes je veľmi bežné nakupovať online, mnohé ženy (ktoré su zvyčajne častejšie obdarovávané šperkami) zdieľajú svoje sny a túžby na sociálnych sieťach – a aj to je vodítko pri kúpe šperkov. Môžete vypátrať aj úplne konkrétny “drahocenný” kúsok, po ktorom ľudia túžia. Niektorí dokonca tvrdia, že ten “pravý” šperk si svojho majiteľa nájde osudovo. Sú si akoby predurčení.  A vôbec to nemusia byť miliónové kusy z dielne svetoznámeho návrhára!

Ak plánujete niekomu darovať šperk, je prvoradé myslieť na toho, kto ho bude nosiť. Každý z nás má iný vkus, preto by sme sa pri výbere šperku ako daru nemali riadiť vlastným vkusom. Ak plánujete niekomu darovať šperk tak, aby o tom vopred nevedel, mali by ste si najprv urobiť malý prieskum. Všímajte si aké šperky nosí počas bežných dní, ale aj aké šperky si vyberá pre výnimočné príležitosti. Ak dáva prednosť masívnej bižutérii pred šperkami z drahých kovov (veľmi obľúbené sú v poslednom období napríklad šperky Swarovski, ktorých ponuka je naozaj široká a vyberie si každý), asi bude lepšie uvažovať o niečom podobnom. Je možné, že možnosti dennej obmeny sú tým dôvodom obľúbenosti.

Niekedy by sme chceli šperk povýšiť na skutočný poklad. Niečo, čo bude nielen krásne, ale aj výnimočné svojím spracovaním, použitým motívom alebo prevedením. V takom prípade sa skúste poobzerať v dielňach a galériách šperkárov, či šperkárskych dizajnérov. Originálny kúsok, ktorý bude vlastniť iba obdarovaná osoba tak ešte získa na hodnote!

.

One comment on “Šperky sú najžiadanejší dar, ale pozor na správny výber!

  1. enregistreur numerique on said:

    I blog frequently and I seriously thank you for your information.

    This great article has truly peaked my interest. I’m going to bookmark your website and keep checking for new information about once per week. I opted in for your Feed as well.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 626 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.