Anchor text v SEO

SEO optimalizácia sa začína stále viac a viac uplatňovať ako súčasť internetového marketingu. Ak ste ľahko vyhľadateľný na internete, máte vyšší dosah na publikum a potenciálnych zákazníkov.

SEO optimalizácia sa využíva pre zlepšenie pozícií web stránok vo vyhľadávačoch. Spočíva v mixe niekoľkých spôsobov a metód – on page a off page optimalizácia.

text link reklama(SEO optimalizácia – mini úvod  v pdf od Tina štúdio, marketingovej agentúry na stiahnutie ZDARMA :-) )

Vo všeobecnosti je zostavený rebríček “dôležitosti” alebo “hodnoty” jedntlivých SEO nástrojov:

  1. title stránky
  2. anchor text linkov
  3. nadpis H1
  4. ostatné nadpisy H2 – H6
  5. obsah stránok + zvýraznenie častí textu tučným písmom
  6. ostatné ako kľúčové slová, ich hustota v texte

Z toho vyplýva, že najdôležitejším off page nástrojom je budovanie spätných linov a ich anchor text.

Anchor text

je teda samotný text – slovo, slovné spojenie, ktoré obsahuje link na vašu webstránku. A to sa môže týkať interných aj externých odkazov.

Anchor text je spôsob, akým vyhľadávače identifikujú obsah stránok, na ktoré je odkazované.

V praxi to funguje tak, že použitie anchor textu zhodného s vašim kľúčovým slovom mu zvyšuje hodnotu v prepojení na pozíciu webu vo vyhľadávaní. Pretože váš web je zobrazovaný na rôzne kľúčové slová, často býva zvolená SEO stratégia získať prvé pozície na konkrétne kľúčové slovo. Čo však neznamená, že je to jediný spôsob ako vás vyhľadať, alebo že po získaní pozície sa so SEO-m končí. Úspešné weby majú dobré pozície na viacero kľúčových slov.

Druhým významným spôsobom účinku anchor textu je, že svojim spôsobom rozširuje vaše kľúčové slová pre váš web. Vo všeobecnosti sa odporúča použiť pre konkrétnu stránku 5 – 6 kľúčových slov. Ich vypísanie v tagu nemá taký účinok, ako ich priame použitie v texte. Ale vaše kľúčové slová môžu byť definované aj na externom webe a to práve anchor textom. Dokonca existuje možnosť, že sa vaša stránka zobrazí aj pri hľadaní takého kľúčového slova, ktoré sa na vašom webe nemusí nachádzať, ale je použité vo viacerých anchor textoch! 

Anchor text preto môžeme považovať za veľmi účinný spôsob zlepšovania SEO webstránok a má tiež silný potenciál v uplatnení textovej reklamy.

 

 

Prihláste sa u nás na odoberanie NEWSLETTRA  a budete vždy informovaný o cenách, textoch a novinkách oblasti SEO, reklamy, linkbuildingu.

Zaregistrujte sa
Name
Email Address *