Zdravie závisí od bohatstva?

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
1367305_60577697_1

K zaujímavému zisteniu dospela WHO (hoci na Slovensku by o tom vedeli rozprávať všetci) - existuje súvislosť medzi bohatstvom rodiny a zdravým životným štýlom. Vraj deti bohatších rodín jedia viac ovocia a dbajú na raňajky, tiež sa viac venujú športom. Na druhej strane mali ale lepšie vzťahy s rodičmi čo sa týka lepšej komunikácie a mali viac blízkych priateľov. To všetko vplýva aj na zdravie.

WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) vydala správu o prieskume zdravého životného štýlu medzi mladými ľuďmi v 39 krajinách Európy a Severnej Amerike vo veku 11,13 a 15 rokov. “Táto správa ukazuje, že situácia v Európe nie je fér: zdravie závisí od veku, pohlavia, zemepisu a rodinného bohatstva” komentovala Zsuzsanna Jakab, regionálna riaditeľka WHO pre Európu.

Štúdia odhalila, že najspokojnejší a najzdravšie žijú Švajčiari. Tí si umývajú zuby niekoľkokrát denne, jedia odporúčané dávky ovocia, menej sledujú televíziu a menej sa stretávajú s rovesníkmi vo večerných hodinách.

Každopádne, WHO doporučuje tvorcom politík venovať sa zdraviu budúcej generácie.  Vyjadrenie krutej pravdy nahlas je snáď prvým krokom a nádejou, že sa aj u nás niečo zmení a zdravý životný štýl nebude závisieť iba od možností, ktoré nám dajú platy.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 780 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.