Ženy sú spokojnejšie so sexom ako muži

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
oko

Mám rada rôzne prieskumy a štatistiky, darmo … znamenajú pre mňa určitý spôsob spoločenskej orientácie, ktorý mi jednoducho imponuje.

Sexuálna výchova a otvorené komunikovanie tém o sexe,  erotike a intímnom živote môže v budúcnosti zdvihnúť percento ľudí plne spokojných so svojím sexuálnym životom zo 44% na oveľa oveľa vyššie číslo. Mimochodom, ženy sú údajne spokojnejšie :-) .

Teraz vás možno budem šokovať, ale Durex nie je len značka kondómov .-) Teda, aby som to uviedla na pravú mieru, spoločnosť Durex je jedna z mála spoločností, ktorá zorganizovala globálny prieskum o sexe. Zameral sa na zisťovanie celkovej spokojnosti ľudí so svojím sexuálnym životom, sexuálnym uspokojením, alebo ako by mohli erotické pomôcky jednoducho zlepšiť intímne spolužitie partnerov.  Síce je to už pár rokov (prieskum je z roku 2006), výsledky majú stále čo povedať…

Čo je teda sexuálny blahobyt? 

Ako vlastne vnímame náš sexuálny život? To sú hlavné otázky, ktoré by mal globálny prieskum o sexuálnom blahobyte zodpovedať. Náš sexuálny život (a erotika) je našou prirodzenou súčasťou a sexuálny blahobyt je pre našu celkovú pohodu rovnako dôležitý ako fyzické, emocionálne či sociologické faktory. Jedným z najsilnejších vplyvov na našu spokojnosť má frekvencia sexu.

Spokojnosť so sexuálnym životom vekom klesá a klesá aj dĺžkou partnerského vzťahu (3-5 rokov a viac) a tento pokles je v oboch prípadoch výraznejší u mužov. Do veku 25 sú spokojnejší so sexuálnym životom muži, vo veku 35+ sú však spokojnejšie ženy. Podľa záverov, ľudia na celom svete potrebujú pomoc pre lepší a spokojnejší sexuálny život.

Podľa prieskumu by mohli sexuálny život obohatiť a viac nás uspokojiť aj erotické pomôcky a experimentovanie s nimi, či lepšie vedomosti o tom, ako uspokojiť partnera. Práve erotické pomôcky môžu zlepšiť schopnosť prežívať orgazmus a vrátiť zábavu a vzrušenie do partnerskej postele. Venovať čas a energiu pre lepší sexuálny život môže priniesť veľmi sladké ovocie. Sexuológovia odporúčajú výber erotických pomôcok spoločne s partnerom, čo môže pomôcť k celkovému zblíženiu partnerov aj mimo sexu. Dobrou voľbou môže byť online sexshop, ktorý poskytuje dostatočný komfort nákupu z domu a času na partnerské diskusie. Okrem toho zvyčajne ponúka naozaj širokú paletu produktov, od úplne „light“ ako sexi spodná bielizeň, až po úplne čokoľvek z najtajnejších predstáv….

 

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*


*

33 578 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.